Wydrukuj tę stronę

Nasz ekspert

Krzysztof Kaczmarek Doradca podatkowy
Partner zarządzający
E-mail

Biurowiec Plac Małachowskiego sprzedany. Eksperci z TPA Poland doradzali przy transakcji

Kolejna duża transakcja na warszawskim rynku nieruchomości została sfinalizowana. Fundusz Europa Capital oraz firma White Star Real Estate zdecydowały się na sprzedaż budynku biurowego w centrum stolicy – Plac Małachowskiego. Stronie sprzedającej w kwestiach finansowych i podatkowych doradzali eksperci z TPA Poland.

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że warszawski rynek nieruchomości jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się w tej części Europy. Od kilku lat segment ten przeżywa boom. Odnosi się to nie tylko do nowych nieruchomości powstających w stolicy, lecz także do kupna i sprzedaży budynków o bogatej historii. Cieszymy się, że Eksperci z TPA Poland należą do najczęściej wybieranych doradców przy tego typu transakcjach

– skomentował Krzysztof Kaczmarek, doradca podatkowy, Partner Zarządzający w TPA Poland.

Jednocześnie dodał, że możliwość wspierania różnych Klientów przy różnego rodzaju transakcjach na różnych rynkach – nie tylko w Warszawie, ale również w całej Polsce oraz za granicą – pozwala doradcom TPA Poland nabrać wyjątkowego doświadczenia i pozyskać tak cenioną przez klientów wiedzę.

Biurowiec znajduje się w samym centru Warszawy, przy Placu Małachowskiego 2. W pobliżu znajdują się m.in. Galeria Zachęta, Opera Narodowa, Teatr Wielki, a także Uniwersytet Warszawski. Obiekt składa się z dwóch budynków – odrestaurowanej zabytkowej kamienicy oraz nowoczesnego budynku dobudowanego na jej tyłach. Projekt ten stanowi doskonały przykład połączenia tradycji i nowoczesności. Jest to możliwe dzięki modernistycznej, przedwojennej fasadzie (ukończonej w 1910 r.), która została połączona ze współczesną, szklaną elewacją nowego skrzydła (zbudowaną w latach 2012-2014).

Nasz zespół doradców zapewnił pomoc funduszowi Europa Capital oraz firmie White Star Real Estate, które były stroną sprzedającą nieruchomość. Budynek został nabyty przez holding z Luksemburga – Generali Europe Income Holding S.A. Wsparcie merytoryczne TPA obejmowało przepisy prawa podatkowego oraz doradztwo transakcyjne w trakcie trwania całego procesu.

Cieszymy się, że mieliśmy kolejną okazję do współpracy z firmami Europa Capital oraz White Star Real Estate

– podsumował Wojciech Słomka, doradca podatkowy, Manager w dziale doradztwa podatkowego TPA Poland.

Nasz ekspert

Krzysztof Kaczmarek Doradca podatkowy
Partner zarządzający
Kontakt