Wydrukuj tę stronę

Nasi eksperci

Małgorzata Dankowska Doradca podatkowy
Partner
E-mail
Anita Bis Dyrektor E-mail
Monika Stachurska-Waga Senior Manager E-mail

Biurowiec Atrium Tower sprzedany. Eksperci TPA Poland doradzali przy nabyciu.

Fundusz VIG Fund a.s. po raz kolejny inwestuje w kraju nad Wisłą. Tym razem obiektem jego zainteresowania został biurowiec w centrum Warszawy – Atrium Tower. Przy transakcji nabycia nieruchomości przez fundusz doradzali eksperci TPA Poland. 

Jak podkreśla Monika Stachurska-Waga, doradca podatkowy, Supervisor w dziale doradztwa podatkowego TPA Poland:

Doświadczeni doradcy przy tego typu transakcjach odgrywają kluczową rolę. Inwestor potrzebuje informacji zarówno o rynku nieruchomości w Polsce, jak i szczegółowych rozwiązaniach prawnych, aby transakcja była optymalna, zgodna z prawem i przede wszystkim zakończyła się sukcesem.

VIG Fund a.s., wchodzący w skład grupy VIENNA INSURANCE GROUP AG (jednej z największych międzynarodowych firm ubezpieczeniowych w Europie Centralnej i Wschodniej, mającej oddziały w 25 krajach), nabył biurowiec Atrium Tower w drugiej połowie lipca 2018 r.

Nasza rola przy współpracy z VIG Fund a.s. miała wymiar wieloetapowy i multidyscyplinarny. Bez problemu mogliśmy spełnić oczekiwania Klienta, gdyż zespół TPA Poland składa się z doświadczonych doradców podatkowych i finansowych. Praca całego teamu doprowadziła nas do satysfakcjonującego finału przedsięwzięcia

– wskazuje Anita Bis, Dyrektor w warszawskim dziale audytu i doradztwa gospodarczego TPA Poland.

Jednocześnie dodaje, że możliwość współpracy przy transakcji nabycia Atrium Tower to ogromny prestiż i powód do dumy. Jest to bowiem budynek położony w samym centrum stolicy (al. Jana Pawła II 25). Posiada 11.668 m2 powierzchni biurowej klasy A. Powierzchnia typowego piętra wynosi około 840 m2, co pozwala na elastyczną aranżację przestrzeni, od biur modułowych po biura typu open space, zapewniając maksymalne wykorzystanie przestrzeni w celu zminimalizowania kosztów najmu. W budynku jest 12 pięter naziemnych, 2 piętra podziemnego parkingu, zapewniającego 99 miejsc parkingowych oraz 5 wind. Budynek na bieżąco jest modernizowany i odnawiany, aby spełniał najwyższe standardy. Jest całodobowo nadzorowany.

Na wartość tej nieruchomości niebagatelny wpływ ma jej lokalizacja. Znajduje się on bowiem w warszawskim Centralnym Obszarze Biznesu, z łatwym dostępem do środków transportu publicznego: przystanki linii tramwajowych i autobusowych są tuż przy budynku. Stacja drugiej linii metra oddalona jest zaledwie o 400 metrów. W pobliżu Atrium Tower znajduje się wiele restauracji, kawiarnie, centrum medyczne, kilka banków, jak również inne punkty infrastruktury usługowej.

Dotychczasowym właścicielem Atrium Tower był AEW EUROPE. To jeden z największych na świecie zarządców nieruchomościami z aktywami o wartości 59,3 mld euro (na 31 marca 2018 r.). Zatrudnia ponad 600 pracowników, a główne biura znajdują się w Bostonie, Londynie, Paryżu i Hong Kongu. W Europie na 31 marca 2018 r. AEW zarządzał aktywami o wartości 29,4 mld euro. Na starym kontynencie zatrudnia prawie 400 pracowników w 10 biurach.

Oficjalna informacja prasowa

Informacje o nieruchomości pochodzą z: http://www.atriumtower.com/index.php

Nasz ekspert

Monika Stachurska-Waga Senior Manager Kontakt